איך וכיצד לבחור אנטי וירוס? הדפסה

מי מאיתנו לא התחבט ולו פעם אחת בשאלה איזה אנטי וירוס כדאי לי להתקין על המחשב שלי?
איזה אנטי וירוס אכן יעשה את העבודה נאמנה ואיזה אנטי וירוס לא יכביד על ביצועי המערכת?
טכנאי מחשבים תמיד ידע להמליץ לכם מה בעיניו נחשב לטוב ביותר ואנו ניתן לך את הכלים להבחין מיהו אנטי וירוס טוב ומיהו אינטי וירוס טוב פחות.

1.אנטי וירוס טוב הוא אחד שיודע לתת מענה אמיתי בזמן ובמקום הדרוש . לשם כך נדרש כי האנטי וירוס יעבוד בצורה הנקראת ONLINE או REAL TIME כלומר בזמן אמת(כאשר נוריד קובץ מהאינטרנט או נפעיל קובץ החשוד כבעל וירוס או מזיק כזה או אחר תוכנת האנטי וירוס צריכה למנוע הפעלתו או לאפשר הפעלתו אך ורק לאחר ניקוי הקובץ ממזיקים).

2.סל מוצרים - וירוסים כפי שציינו במאמרים הקודמים אינם הגורם היחיד שפוגע בעבודתנו. קיימים עוד מספר רב של מזיקים, לכן, חברות האנטי וירוס החלו במתן פיתרון כולל המיועד לתת הגנה מלאה יותר, לדוגמא, כנגד רוגלות תולעים וסוסים טרויאנים. חשוב לוודא כי האנטי וירוס בו אנו מעוניינים מספק הגנה גם עבור אלה.

3.הגנה מפני דואר אלקטרוני - אם אתם משתמשים ב OUTLOOK לצורך קריאת מיילים, חשוב לוודא כי תוכנת האנטי וירוס שלכם נותנת מענה לסריקה של מיילים. חשוב לציין כי לGMAIL לדוגמא, יש מערכת הגנה בשרתי החברה - דבר המקל מאוד על עבודת טכנאי מחשבים ומונע הגעתם של מזיקים רבים אל המחשב האישי.

4.משקל האנטי וירוס - חסרון עיקרי אשר מטה את הכף לטובת אנטי וירוס זה או אחר הוא משקל התוכנה: אנטיוירוס אשר דורש משאבי מערכת רבים לצורך פעולה שגרתית תקינה יגרום להורדת רמת ביצועי המחשב ויאט את עבודתנו , גורם האטת המחשב הוא קריטריון מכריע בבחירת אנטיוירוס .

קיימות אינספור תוכנות אנטי וירוס בשוק אשר ידעו לתת לנו מענה באופן טוב או טוב פחות .
כידוע לכולנו ניתן להשיג אנטי וירוסים חינמיים אשר נותנים הגנה סבירה בהחלט כגון AVG ועוד מספר תוכנות דומות .
אנו בתור טכנאי מחשבים ממליצים בחום לעשות השקעה לא גדולה במיוחד ולרכוש אנטי וירוס אשר עונה לציפיותינו .
אנו ממליצים על NOD32 אשר יודע לתת מענה מושלם ככל הניתן כנגד וירוסים ופתרון טוב כנגד רוגלות ומזיקים אחרים (נכון שבתחום הזה התוכנה אולי טיפה נופלת מאחרים אך היא נותנת מענה מספיק) .
עוד אנטי וירוס טוב כיום בשוק הוא KASPERSKY כאשר החיסרון העיקרי שלו הוא העמסת המערכת והאטת פעולתה בהשוואה לNOD32 דבר שלדעתנו מטה את הכף לטובת NOD32

לקריאה אודות חשיבות אבטחת מידע באירגונך


מעוניינים לרכוש אנטי וירוס? צרו עימנו קשר ונשמח לעזור עוד היום